Alvárium Včelárstvo

O nás

Sme včelárstvo so sídlom v Kamenici nad Hronom, ktoré vzniklo na základe nápadu a úsilia troch priateľov: Zoliho, Andrása a Attilu. S našimi úľmi cestujeme výlučne okolo pohoria Burda.

Za priateľov včiel sa považujeme preto, lebo v prvom rade nám neide o maximalizáciu zisku. Záleží nám na tom, aby sa naše včely mali dobre, a chceme, aby sa tento prístup prejavil aj v našich produktoch. Chov včiel u nás prebieha bez veterinárnych liekov a dopingových látok. Naše medy sa vyrábajú čisto, bez trikov, preto majú intenzívnejšiu chuť.

Naše produkty sú populárne aj v zahraničí, napríklad vo Veľkej Británii či v Škandinávii.

Volám sa András Szűcs, som mladým včelárom. So včelami som sa zoznámil v roku 2007, keď som počas letných prázdnin chodieval pomáhať starému včelárovi. Láska k prírode a silný záujem o včely ma priviedli k tomu, že od roku 2017 mám vlastné úle a spolu so Zoltánom sme začali pracovať na spoločnom včelárstve.


Volám sa Zoltán Varga, som včelárom z Kamenice nad Hronom. Necelých desať rokov sme s manželkou žili vo veľkomeste, ale naštastie sa nám podarilo pomocou organizácie WWOOF vyskúšať prácu na rôznych ekofarmách. Počas tohoto pobytu sme sa stali vedomými, že v meste sa dá síce bývať, ale žiť sa dá iba na vidieku. So včelami po prvý krát som sa stretol na farme na Mallorce. Očaril ich ma ich svet, ako perfektne fungujú a videl som, že práca s nimi je veľmi užitočná. Neoľutovali sme,že sme sa priklonili späť k prírode.